Alledaagse handelingen omzetten in toegang tot water: een kijkje achter de schermen bij Ecolab in Get Blue™
Vandaag de dag hebben meer dan 2 miljard mensen, wereldwijd ongeveer een op de vier, nog steeds geen toegang tot veilig water.
Die duizelingwekkende kloof zet aan tot actie. Een coalitie van wereldwijde merken en changemakers heeft een nieuwe beweging gelanceerd die gebaseerd is op een eenvoudig idee: wat als alledaagse acties kunnen helpen bij het oplossen van een van 's werelds urgentste uitdagingen?
Het initiatief, Get Blue™, van Water.org, mede opgericht door Matt Damon en Gary White, samen met stichtende partners zoals Ecolab, Gap Inc., Starbucks en Amazon, werkt aan een gemeenschappelijk doel om een einde te maken aan de wereldwijde watercrisis.
In de kern nodigt Get Blue mensen overal ter wereld uit om vertrouwd gedrag, zoals winkelen, delen en doneren, om te zetten in acties die helpen om gezinnen over de hele wereld van veilig water te voorzien.
'Water.org heeft de toekomst voor meer dan 90 miljoen mensen veranderd en bewijst dat onze oplossingen op grote schaal werken', zegt Gary White, CEO en medeoprichter van Water.org. 'Om water voor iedereen, overal in ons leven, in huis te halen, moeten we nog sneller opschalen. Daarom hebben we Get Blue gelanceerd: een community die is gebaseerd op samenwerking en die marktleiders, makers en mensen samenbrengt om actie te ondernemen. Als merken zich bij ons aansluiten, nodigen ze hun gemeenschappen uit om dit werk te doen. Dat is hoe vooruitgang plaatsvindt - één persoon, één actie tegelijk.'
Waar Ecolab in past: impact en prestaties met elkaar verbinden
Als officiële waterbeheerpartner van Get Blue speelt Ecolab een duidelijke rol in de coalitie door watermilieubeheer in de bedrijfsvoering te koppelen aan tastbare impact op de gemeenschap.
Via de Ecolab Foundation zegt het bedrijf $ 1 miljoen toe, waarvan $ 500.000 onmiddellijk wordt geleverd en nog eens $ 500.000 wordt vrijgemaakt omdat klanten dit jaar 255 miljard gallon water besparen door het gebruik van oplossingen van Ecolab.
Ecolab levert wereldwijde wateroplossingen in meer dan 40 industrieën en helpt klanten efficiënter met water om te gaan, operationele prestaties te verbeteren en de lokale watervoorziening te beschermen. Wanneer klanten het watergebruik optimaliseren, gaat het niet alleen om efficiëntie. Het gaat erom wereldwijd de toegang tot veilig water te helpen uitbreiden.
'Water is een van 's werelds urgentste uitdagingen en een van de grootste kansen voor collectieve actie', aldus Emilio Tenuta, Senior Vice President en Chief Sustainability Officer bij Ecolab. 'Door onze samenwerking met Water.org en onze rol in Get Blue verbinden we het werk dat we elke dag doen en helpen we onze klanten hoge prestaties te leveren met de laagste impact. Samen met onze medewerkers, klanten en partners zoals Get Blue, hebben we de mogelijkheid om bewezen oplossingen op te schalen en de toegang tot veilig water voor miljoenen mensen te versnellen.'
Het nieuwste groei- en impactrapport van Ecolab onderstreept de kracht van collectieve actie op grote schaal. In samenwerking met klanten heeft het bedrijf geholpen 245 miljard gallon water te besparen, wat overeenkomt met de jaarlijkse behoefte aan drinkwater van 849 miljoen mensen, terwijl 4,7 miljoen ton aan uitstoot van broeikasgassen is vermeden en 1,7 miljard mensen zijn beschermd tegen door voedsel overgedragen ziekten en infecties. Deze resultaten laten zien hoe innovatie, partnerschap en doelgerichtheid een meetbare impact kunnen hebben voor zowel mens als planeet.
Het oplossen van de wereldwijde watercrisis komt niet van één organisatie alleen. Het zal voortkomen uit miljoenen verbonden acties.
Want uiteindelijk mag water in huis nemen niet onbereikbaar zijn. En nu is het iets wat meer mensen kunnen helpen realiseren nu wereldwijde merken en partners samenkomen.
Meer over Get Blue en dit initiatief vind je hier: https://getblue.water.org/ of doneer op https://getblue.water.org/ecolab/.